Investicijos į žemės ūkio valdas
Intervencinės priemonės tikslas – remti žemės ūkio valdų modernizavimą, didinant žemės ūkio sektoriaus konkurencingumą, skatinant didesnės pridėtinės vertės žemės ūkio produktų kūrimą, diegiant inovacijas, naujas technologijas, skatinant tvarią žemės ūkio produktų gamybą bei ją skaitmenizuojant.Poreikiai:
- didinti žemės ūkio subjektų galimybes pasinaudoti alternatyviais finansiniais ištekliais;
- skatinti aukštesnės pridėtinės vertės žemės ūkio produktų gamybą, remiant perdirbimą;
- didinti inovatyvių, pažangių technologijų diegimą ūkiuose;
- skatinti novatoriškų (naujoviškų) produktų iš biomasės gamybą.
- ūkių, pagal bendrąją žemės ūkio politiką gaunančių paramą skaitmeninėms ūkininkavimo technologijoms plėtoti, dalies;
- ūkininkų, gaunančių investicinę paramą restruktūrizavimui ir modernizavimui, įskaitant išteklių naudojimo efektyvumo didinimą, dalies;
- remiamų investicijų į atsinaujinančiųjų išteklių energijos gamybos pajėgumus, įskaitant biologinius.
- gauti tik lengvatinę paskolą investicijoms ir (arba) apyvartiniam kapitalui.
- žemės ūkio produktų gamyba, įskaitant žemės ūkio produktų gamybą pripažinto žemės ūkio kooperatyvo savo narių valdose (išskyrus veiklą, kurios tikslas gauti ar parduoti kailius);
- žemės ūkio valdoje pagamintų ir (arba) išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimas, įskaitant pirminį perdirbimą, ir tiekimas rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo tik iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimą ir realizavimą, supirktų iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimą ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimą.
- Didžiausia paskolos suma vienam paskolos gavėjui negali viršyti 200 tūkst. Eur.
- Ilgiausias paskolos laikotarpis:
- Paskolos palūkanos skaičiuojamos tik finansų tarpininkų daliai. Palūkanų norma finansų tarpininkų lėšų daliai, atsižvelgiant į rinkos sąlygas, nustatoma finansų tarpininkų atrankos sąlygose.
- Dotacija negali būti naudojama finansavimui, gautam pagal lengvatinę paskolą, apmokėti. Lengvatinė paskola negali būti naudojama išankstiniam dotacijos finansavimui.
- Lengvatinės paskolos lėšomis gali būti apmokėta 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.
- Vienam galutiniam naudos gavėjui (paskolos gavėjui) iš intervencinės priemonės lėšų gali būti suteikiama tik viena paskola.
- Papildomos paskolos teikimo ir grąžinimo sąlygos yra nustatomos Finansavimo sąlygų apraše, Nacionalinės plėtros įstaigos ir finansų tarpininko sudarytoje dvišalėje sutartyje ir (arba) paskolos sutartyje, pasirašytoje tarp finansų tarpininko ir paskolos gavėjo.
Dokumentų pateikimas
Dokumentus teikti gali tik prisijungę naudotojai