Apsaugos priemonės nuo didžiųjų plėšrūnų daromos žalos
Tikslas – prevenciškai saugoti ūkinius gyvūnus nuo vilkų daromos žalos kartu išsaugant biologinę įvairovę ir subalansuotą ekosistemų funkcionavimą.
Poreikiai – gerinti biologinės įvairovės būklę žemės ūkio naudmenose, taikant tvarias žemės ūkio praktikas.
Remiama veikla – priemonių, kurios skirtos gyvuliams apsaugoti nuo vilkų (toliau – apsaugos priemonės), arba apsaugos priemonių kartu su aviganiu (aviganiais) įsigijimas ir įsirengimas:
- vielinio elektrinio aptvaro ir (arba) jo dalių (įskaitant apsaugą nuo prasikasimo);
- juostinio elektrinio aptvaro ir (arba) jo dalių (įskaitant apsaugą nuo prasikasimo);
- tinklinio elektrinio aptvaro ir (arba) jo dalių (įskaitant apsaugą nuo prasikasimo);
- elektros tiekimo ir palaikymo įrenginio (-ui) ir (arba) jo (-ų) dalių;
- iki 4 mėnesių amžiaus aviganių, turinčių kilmės dokumentus, įsigijimo išlaidos. Gali būti įsigyjami ne daugiau kaip 2 aviganiai.
Paramos gali kreiptis – fiziniai ir juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla, įregistravę žemės ūkio valdą ir turintys avių, ožkų, galvijų iki 2 metų, mėsinių ir mėsinių-pieninių veislių karvių žindenių, laikomų kartu su prieaugliu iki 6 mėnesių amžiaus toje pačioje bandoje (toliau – saugomi ūkiniai gyvūnai), kurių SG dydis nustatomas vadovaujantis Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2005 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. D1-367/3D-342 „Dėl Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo patvirtinimo, reikalavimais.
Šiam paraiškų teikimo etapui skirta 600 540 Eur paramos lėšų.
Mokėjimo prašymas ir galutinė projekto įgyvendinimo ataskaita turi būti pateikti įrengus apsaugos priemones ir ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos. Paramos gavėjas gali pateikti tik vieną mokėjimo prašymą.
Dokumentų pateikimas
Dokumentus teikti gali tik prisijungę naudotojai